اسپانیا یکی از پربازدید ترین کشورهای اروپایی و همچنین یکی از پر درآمد ترین کشورها در زمینۀ توریسم است. این کشور در سال 2017 با 81.8 میلیون گردشگر ورودی پس از فرانسه در ردۀ دوم پر بازدید ترین کشورهای جهان قرار گرفت و در سال 2018 این عدد به 83 میلیون گردشگر رسید. همچنین با 68 میلیارد دلار درآمد، پس از آمریکا دومین کشور از نظر درآمدزایی در بخش توریسم ورودی بوده است. در این رده بندی کشور فرانسه ردۀ سوم را به خود اختصاص داد. 10 الی 11 درصد درآمد ناخالص ملی کشور اسپانیا از راه توریسم به دست می آید. اسپانیا یکی از وسیع ترین کشورهای اروپایی نیز به شمار می آید که البته در جهان ردۀ پنجاه و یکی از نظر مساحت را به خود اختصاص داده است. با تنوع جاذبه هایی که این کشور دارد، تور اسپانیا می تواند بهترین انتخاب تور اروپای شما در تابستان باشد.

وقتی نام اسپانیا به زبان می آید، از ذهن شنوندۀ ایرانی مواردی مانند ماتادورها، تیم فوتبال رئال مادرید و بارسلونا، سواحل اروپا برای آفتابگیری، و البته جزایر قناری عبور می کند. اما شاید کمتر با نام و اهمیت سایر مقاصد توریستی اسپانیا آشنا باشیم. در این جستار به برخی از این مقاصد اشاره ای می کنیم.

آلیکانته

در جنوب استان والنسیا واقع شده است و یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور اسپانیاست. اگر بخواهید از گردشگری ساحلی لذت ببرید، بی شک آلیکانته یکی از نخستین مقاصد خواهد بود. در حالی که در روبرو سواحل زیبای دریای مدیترانه را در برابر خود می بینید، پشت سرتان کوه بناکانتیل قرار گرفته است؛ جایی که امتداد آن به قلعۀ سانتا باربارا می رسد.

تور اسپانیا

تنریف

تنریف ممکن است یک بستۀ سفر به شهری ساحلی را در ذهن تداعی کند، اما این جزیره – که یکی از جزایر قناری است_ بیشتر در غرب آفریقا واقع شده است. در کوه تاید که در پارک ملی تاید واقع شده است، می توانید به کشف طبیعتی که گدازه های جهان باستان پدید آورده است بپردازید و از چشم انداز دره های عجیب و غریب آن لذت ببرید.

بارسلونا

دومین شهر بزرگ اسپانیاست که به دلیل موقعیت مدیترانه ای منحصر به فردش، معماری نمادینش، و فضای شهری بین المللی اش مورد توجه توریست ها قرار گرفته است. در مورد کلیسای ساگرادا فامیا و پارک گوئل پیشتر خوانده بودید. علاقه مندان به ترن هوایی باید حتماً از شهربازی تیبیدابو بازدید کنند. این شهربازی نخستین بار در سال 1905 افتتاح شده بود و امروزه از دستگاه های مدرن بهره گرفته است.

تور بارسلون نوروز

گرانادا

گرانادا همچون تصاویر افسانه ای دیزنی است که زنده شده باشد. قلعه های باستانی خیره کننده، قله های پوشیده از برف و خیابان های سنگفرشی. یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی که نباید در تور اسپانیا نادیده گرفته شود، کاخ الحمرا است که در این شهر واقع شده است. بازدید از ساکرومونته جایی که غارهای سفید چسبیده به تپه هایی که جمعیت کولی های شهر در آنجا زندگی می کنند را نیز از دست ندهید.

تور اسپانیا

سن سباستین

سن سباستین مقصد مناسبی برای علاقه مندان غذا است. پینتسو _ورژن باسکی تاپاس_ غذای متداول این شهر است و در بار های قدیمی شهر می توانید سفارش دهید. به ساحل زوریولا بروید و به گشت و گذار بپردازید و یا به کنار ساحل بروید؛ جایی که برای گشت و گذار خانواده ها متداول است.

تور اسپانیا

سویا

شهر سویا در مرکز آندُلُس در جنوب کشور اسپانیا واقع شده است. شهرت این شهر به دلیل فرهنگ بومی فلامنکو اش و جاذبه های تاریخی این شهر است. کاخ سلطنتی آلکازار در این شهر قرار دارد. تاریخ پر فراز و نشیب سویا مملو از حوادثی است که می توانید آثار آن را در این شهر بیابید. بویژه شاید بخشی که مربوط به اشغال این شهر توسط مسلمانان بوده است برای شما جالب توجه باشد.

تور اسپانیا

کوردوبا

کوردوبا را باید مهم ترین شهر اسپانیا در دوران اشغال آن توسط مسلمانان بِربِر در قرون وسطی دانست. بافت شهری قدیمی کوردوبا جزء میراث جهانی یونسکو است. بنای مسجد بزرگ شهر کوردوبا بسیار با شکوه و خیره کننده است و امروزه به عنوان کلیسای جامع به کار می رود توجه هر توریستی را به خود جلب نموده است. خیابان های سنگفرشی و برخی آثار برجستۀ معماری شهر کوردوبا می تواند مناظر جالبی برای عکاسی در تور اسپانیای شما باشد.

تور اسپانیا

والنسیا

شهر والنسیا خاستگاه اصلی خوراکی به نام “پائلا” _غذای اصلی کشور اسپانیا_ است. اگر در تور اسپانیای خود به شهر والنسیا می روید “شهر دانش و هنر” را که به شکل سفینۀ فضایی است از دست ندهید. این مجموعه که در بستر قدیمی رودخانه واقع شده است یک آکواریوم، آیمکس سینما، خانۀ اپرا و موزۀ علم و دانش را در خود دارد.

تور اسپانیا والنسیا

مادرید

پایتخت کشور اسپانیا قطعاً نمی تواند از نظر مسافرانی که به دنبال تور یک هفته ای اسپانیا هستند دور بماند. مادرید جایگاه بزرگترین کاخ اروپایی از نظر وسعت است که هر گوشه اش را که بنگرید کلیسایی خواهید یافت. اگر به آثا هنرمند شهیر، پابلو پیکاسو علاقه مند هستید در هنگام اقامت خود در شهر مادرید حتماً به گالری هایی که این آثار ارزشمند را در خود نگهداری می کنند سری بزنید. شاید بخواهید از باشگاه سانتیاگو برنابئو نیز بازدید کنید و چند عکس یادگاری در باشگاهی که گرانترین بازیکنان فوتبال را در خود داشته است بیندازید.

تور اسپانیا

گالیکیا

گالیکیا که از جنوب به کشور پرتغال منتهی می شود، در شمال غرب اسپانیا در مجاورت خلیج بیسکای و اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است. از نظر بسیاری افراد، گالیکیا بیشتر شبیه ایرلند است تا اسپانیا. در کنار آب چشم انداز سبز و باشکوهی خواهید یافت. گالیکیا مملو از اساطیر و افسانه هاست. در دوران رم باستان تصور می شد که کوبو فینیستِرا (که شبه جزیره ای صخره ای است) پایان جهان شناخته شده است. کوبو فیسترا در غربی ترین قسمت گالیکیا واقع شده است.

تور اسپانیا

کوهستان پیرنه

چنانچه کوه نوردی، اسکی، و یا بازدید از روستاهای عجیب و غریب دوست دارید، بخش اسپانیایی رشته کوه پیرنه مقصد ایدئالی برای شما خواهد بود. خانه هایی با چیدمان و غذای محلی می تواند پیشنهاد جالبی برای بازدیدکنندگان از این کوهستان در تور اسپانیا باشد. البته پکیج تور اسپانیا غالباً به گونه ای بسته نمی شود که چنین برنامه هایی در سفر گنجانده شود. اما اگر شانس داشتن یک ویزای بلند مدت اسپانیا را داشتید و به اسکی علاقه مند بودید حتماً سری به پیرنۀ اسپانیا هم بزنید.

تور اسپانیا

آلمریا

برای آن دسته از مسافرانی که تور اسپانیای خود را به صورت دلخواه سفارش می دهند، رفتن به آلمریا جذابیتی منحصر به فرد خواهد داشت. آلمریا تنها منطقه ای در کل اروپاست که بیابان دارد. سرجیو لئونه کارگردان نامی سینما، فیلم های وسترن کلاسیک خود را در اینجا می ساخت. حتماً فیلم خوب، بد، زشت با بازی کلینت ایستوود و آن آهنگ معرفش که اثر انیو موریکونه بود را به خاطر دارید؛ پس اگر از علاقه مندان سینما هستید و قصد خرید تور اسپانیا را دارید، آلمریا را در برنامۀ سفر خود بگنجانید.

روندا

روندا یک روستای کوهستانی نفسگیر در نزدیکی مالاگا در جنوب کشور اسپانیا است. در روندا می توانید به کاخ موندراگون سری بزنید و یا از یک حمام عربی بازدید کنید. روندا همچنین مهد گاوبازی مدرن است. رینگ گاوبازی “رئال مائسترانزا” در سال 1785 توسط معمار سرشناس، خوزه مارتین آلدهوئلا بنا شد. دیوار های عربی و دروازۀ شهر نیز جاذبۀ دیگری است که در دوران اشغال اسپانیا توسط مسلمان های بِربِر بنا شده بود نیز یکی دیگر از جاذبه های رونداست که مربوط به قرون وسطی است.

تور اسپانیا

ایبیزا

پیش از این در یک مطلب کامل در مورد ایبیزا توضیح داده شد. این جزیرۀ سفید بیشتر به خاطر وجود کلاب هایش شهرت یافته است، اما کمتر به خاطر زیبایی های طبیعی آن شناخته می شود. در سال های اخیر ایبیزا به دلیل سواحل آرام و ساکتش تبدیل به مقصدی برای یوگا و ریلکس کردن شده است. بنا بر این چه بخواهید یک شب پرهیجان با پارتی های شبانه سپری کنید و چه بخواهید در گوشه ای آرام به ریلکس کردن خود بپردازید، ایبیزا مقصد مناسبی برای شما خواهد بود.

تور اسپانیا

لاریوخا

ریوخا شناخته شده ترین نوشیدنی در اسپانیا است. خاستگاه این نوشیدنی منطقه ای به همین نام در کشور اسپانیا است که مقصد مناسبی برای افرادی است که می خواهند در تور خود به تست نوشیدنی های محلی بپردازند.
مقاصدی که نام برده شد، تنها یک لیست به انتخاب سایت معتبر “The Culture Trip” بوده و علاوه بر مختصری که سخنش رفت، گزینه های بیشتری برای گشت و گذار و بازدید شما در تور اسپانیا وجود دارد. برای ثبت نام در تور اسپانیا با کارشناسان ما در تماس باشید.

تور اسپانیا

لینک های مرتبط تور های اسپانیا